CZCZ

Stáže pro české a zahraniční studenty

Škola organizuje pro zájemce z Čech i ze zahraničí krátkodobé i dlouhodobé kurzy. S ohledem na omezenou kapacitu a dlouhodobě dohodnuté výměny studentů je třeba zaslat žádost minimálně 3 měsíce před zahájením kurzu. V průběhu týdne zájemci absolvují 20 vyučovacích hodin ve vybraných oborech. Pokud zájemci zaplatí kurz předem na delší období než je jeden týden, cena se snižuje. Ceny v dolarech a eurech jsou pouze orientační a závisí na momentálním bankovním přepočtu.

Při dlouhodobém studiu se musí uchazeči přihlásit u cizinecké policie České republiky. Na závěr kurzu obdrží každý student osvědčení o absolvování kurzu.

 

 

Jarní workshop v Kamenickém Šenově

Nadpis Novinky 846

V úterý dne 16. 4. 2019 uspořádali tentokrát kamenickošenovští studenti SUPŠS pro své projektové kolegy z německého Reichenbachu v KLVC workshop. Z důvodu rekonstrukce budovy naší školy jsme nebyli schopni toto setkání v našich dílnách, proto jsme byli velmi rádi za poskytnutí prostor v KLVC k uspořádání tohoto jarního workshopu v rámci tříletého příhraničního projektu ,,Škola a sklo – inkubátor na cestě do života č.p. 100 321 090“.

 

Česko-německé projektové setkání v Heřmanicích v Podještědí

Nadpis Novinky 828

Česko-německé projektové setkání v Heřmanicích v Podještědí

Nabídka kroužku modelování a finalizace výrobků (modelování výrobků pomocí 3D tiskárny a dalších úprav až do podoby konečného výrobku, broušení, rytí.

Nadpis Novinky 826

 Kroužek je určen žákům SUPŠS Kamenický Šenov. Kroužek bude probíhat od 1. 9. 2018 do 30. 6. 2020.

Rozsáhlá rekonstrukce školy.

Nadpis Novinky 816

 Vzhledem k rozsáhlé rekonstrukci, která byla  v naší škole zahájena v průběhu léta, bude část výuky probíhat v jiných prostorách v Kamenickém Šenově.

Plenér v Doksech

Nadpis Novinky 815

 Ve dnech 18.6. až 22.6. 2018 jsou studenti tří ročníků naší školy na plenéru v Doksech. Máchův kraj zachycují ve svých kresbách, malbách a jiných výtvarných technikách. 

Návšteva Hollarky

Nadpis Novinky 790

Studijní pobyt našich studentů na Střední umělecké škole Václava Hollara v Praze.Naši studenti se ve dnech 9.10. 2017 - 13.10.2017 zúčastnili studijního pobytu na pražské střední škole, která je spojena s fenoménem grafických technik.

Praxe

Nadpis Novinky 779

Souvislá praxe studentů 2. a 3. ročníku

Workshop pro ZŠ Partyzánská

Nadpis Novinky 767

 V úterý 4.4. se uskutečnil workshop pro žáky 8. tříd ZŠ Partyzánská z České Lípy. Žáci byli seznámeni s historií školy, s jednotlivými dílenskými provozy a systémem výuky u nás ve škole. Nejdůležitější částí programu jejich návštěvy byl workshop, během kterého všichni prošli dílnou broušení skla, malování a rytí skla. Své výrobky si napamátku odvezli.

První zahraniční student letošního roku

Toni Mitkovski z Makedonie absolvoval na naší škole kurz tavené plastiky.

KURZISTÉ Z IZRAELE

Nadpis Novinky 743

Studijní skupina z Izraele absolvovala kurzy na naší škole!

Student Owen Fitzpatrick na naší škole

Nadpis Novinky 741

Americký student Owen Fitzpatrick na naší škole

Kurz kresby a malby v přírodě.

Nadpis Novinky 726

Konec školního roku se blíží a naši studenti se pomalu připravují na kurz kresby a malby v přírodě, který proběhne od 31. 5. - 3. 6.

Zahraniční stážisté u nás ve škole

Nadpis Novinky 720

 O stáže a výtvarné a sklářské kurzy je na  šenovské průmyslovce ze stran cizinců velký zájem. V současné době na škole pracují dvě americké výtvarnice a jedna výtvarnice z Japonska.  Aya Lizuka absolvuje roční stáž se zaměřením na broušení skla pod  odborným vedení  Mgr. Josefa Kříže. Kurz zaměřený na tavenou plastiku studují Američanky - Willi Haye (Santa Fe)  a  Rose Hawley (Charlotte). Obě výtvarnice vytváří pod vedením Mg A Petra Stacha podle svých návrhů tavené objekty, učí se modelovat a vyrábět sádrové formy.  Během pobytu se také seznámí se specifiky českého prostředí a náročností sklářského řemesla a jeho technologií. Na oplátku jsou zapojeni do výuky angličtiny českých studentů, kteří mají v jejich přítomnosti příležitost poznat jinou kulturu a mentalitu. Hlavním přínosem je však pro naše studenty to, že si mohou procvičit angličtinu s rodilými mluvčími. V rámci programu Erasmus pobývají u nás ve škole také dva studenti z Lotyšska a v květnu čekáme naše tradiční partnery z německého Rheinbachu.

Škola Jiřího Harcuby

Nadpis Novinky 710

Od středy 12.1. do pátku 13.1. 2016 probíhá v naší dílně rytého skla škola Jiřího Harcuby. Mladé rytce zde vede Pavlína Čambalová, která má zkušenosti s vedením podobných kurzů z celého světa.

Opět jsme otevřeli kroužek.

Nadpis Novinky 707

Kroužek pro žáky základní školy je veden p. Sieberem v oddělení Designu světelných objektů. Koná se každou středu od 15.00. 

Studijně poznávací zájezd do Anglie

Nadpis Novinky 695

 Jako mnohé školy v České republice využila i naše škola mimořádné příležitosti zúčastnit se studijně  poznávacího pobytu v Anglii. Zájezd byl z převážné většiny financován prostředky z operačního  programu EU Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Konal se ve dnech 21. – 27. 11. 2015 v jižní Anglii.

Stáž studenta z USA

Nadpis Novinky 692

Celý listopad 2015 stráví na naší škole Joseph Valosay americký stážista na kurzu tavené plastiky,  který  vede náš pedagog Petr Stacho. Joseph je čerstvý absolvent University of Hawaii v Honolulu a věříme, že jeho setkání s českým prostředím mu přinese nové nápady.

Učitelé ZUŠ v naší škole.

Nadpis Novinky 690

 6. 11. 2015 navštívili naší školu učitelé výtvarných oborů  základních uměleckých škol. Připravili jsme pro všechny bohatý a poutavý program.

Stáž v Německu

Nadpis Novinky 689

Naši studenti a pedagogové navštívili ve dnech 25. - 31.10. 2015 partnerskou školu v německém Rheinbachu.

Naše společně strávené dny ve Chříbské.

Nadpis Novinky 682

Studenti 1. ročníku odjeli na 3 dny do hotelu Permon ve Chřibské, kde se společně s paní Romanou Karbanovou a třídní učitelkou Alenou Liškovou snažili co nejvíce poznat. 

Poznávací pobyt v Edinburghu.

Nadpis Novinky 680

 První dva zářijové týdny se vyučující anglického jazyka, Ilona Husáková, zúčastnila studijně poznávacího pobytu v hlavním městě Skotska, Edinburghu.

Stáže cizinců se rozbíhají

Nadpis Novinky 678

Začátkem září absolvovaly výtvarnou stáž na naší škole dvě italské studentky Vittoria Parrinello a Violetta Uboldi, absolventky Accademia di belle arti di Roma.

Tvořily na týdením kurzu travené plastiky pod vedením našeho učitele Petra Stacha.

Obě italky byly s kurzem a pobytem na naší škole velmi spokojené a odváží si zajímavé skleněné plastiky, které vymodelovaly a vytavily.

 

Jeruzalémská mise

Nadpis Novinky 676

Vedoucí brusičského oddělení MgA Petr Stacho učil v Izraeli

Stáž německých studentů

Nadpis Novinky 670

Studenti z Rheinbachu absolvovali na naší škole kurz tavené plastiky

Návštěva z Rumunska.

Nadpis Novinky 657

Dne 19. 3. 2015 navštívila naši školu skupina rumunských studentů z Národní univerzity umění v Bukurešti, oddělení skla, keramiky a kovu (Universitatea Nationala de Arte). 

Velký zájem cizinců o kurzy na naší škole.

Nadpis Novinky 655

Od 2.3 do 6 března působí na naší škole další zahraniční kurzista,turecký student, Ibrahim Bhuri Kalbi ErdokHan,který si přijel zdokonalit techniku tavení skla do formy pod odborným dohledem našeho učitele Petra Stacha.

Návštěva z Nového Zélandu

Nadpis Novinky 654

Pod vedením našeho učitele Petra Stacha  proběhne od 23. do  27. února kurz tavené plastiky s novozélandským výtvarníkem Simonem Lewisem Wardsem.

Pětidenní zájezd do jižní Anglie.

Nadpis Novinky 640

Po dvou předchozích nezdařených pokusech se nyní otvírá nová možnost uskutečnit zájezd do Jižní Anglie.

Workshop pro ZUŠ Mšeno.

Nadpis Novinky 638

 Dne 20.11.2014 k nám přijeli žáci základní umělecké školy ze Mšena. 

Další stážisté na naší škole.

Nadpis Novinky 613

V těchto dnech jsme přivítali na naší škole manželský pár z jižního Rumunska, jenž bude absolvovat měsíční kurz techniky tavení skla do forem pod vedením našeho pedagoga Petra Stacha.

Workshop pro ZUŠ Ústí nad Labem

Nadpis Novinky 612

Škola se zaplnila dětmi ze Základní umělecké školy v Ústí nad Labem a jejich kolegy z Německa

Stáž německých studentů

Nadpis Novinky 608

Do naší školy přijela skupina německých studentů z partnerské školy v Rheinbachu na tradiční výměnou stáž. Během tří týdnů se seznámí s technikou taveného skla a vitrografie, poznají dílenský provoz ve všech zaměřeních naší školy. Navštíví pamětihodnosti severočeského kraje, místní sklářské firmy a výtvarná studia. Na závěr navštíví hlavní město Prahu.

Stáž čínské výtvarnice ZHU LIYUE.

Nadpis Novinky 606

Tak jako již pravidelně každým rokem,pobývá v naší škole v těchto dnech čínská sklářská výtvarnice ZHU LIYUE,aby si vytavila několik segmentů ze skla pro své nové objekty. 

Když skláři kovají.

Nadpis Novinky 597

Naše škola dlouhodobě spolupracuje se Střední uměleckoprůmyslovou školou a Vyšší odbornou školou v Turnově. Proto i v letošním roce proběhla výměnná stáž našich žáků.

TECH UP - Projektový den.

Nadpis Novinky 585

Projektový den na Střední umělecko-průmyslové škole sklářské v Kamenickém Šenově

Další zahraniční stážisté.

Nadpis Novinky 561

V měsíci červnu jsme opět přivítali na naší škole několik zahraničních stážistů. V rámci výměnného programu LEONARDO v době od 2.6. do 29.6. působily na naší škole 2 stážistky, studentky RIGA SCHOOL OF ARTS AND GLASS z Lotyšska, Anna Ennite a Katrina Benina.

Zahraniční stážisté

Nadpis Novinky 552

ZAHRANIČNÍ STÁŽISTÉ NA NAŠÍ ŠKOLE -

 

KRISTEL  BRITCHER   z Austrálie a  ZHU LIYUE z Číny

 

Studijní pobyty zahraničních stážistů.

Nadpis Novinky 519

V měsíci dubnu 2012 v naší škole absolvovali kurzy další dva zahraniční stážisté, kteří nastoupili do školy po dvou čínských studentech, kteří pobývali na naší škole v březnu.

Stážisté z Číny.

Nadpis Novinky 501

Ve dnech od 20.2. do 18.3. pobývali na naší škole dva stážisté z Číny.

Pracovní stáž zástupce ředitele Františka Janáka v Istanbulu.

Nadpis Novinky 500

V týdnu od 24.2 do 4.3. 2012 vykonal zástupce ředitele František Janák pracovní stáž ve sklářském středisku Glass Furnace – Cam Ocagi - v Istanbulu.

Němečtí studenti na SUPŠS v Kamenickém Šenově na výměnné stáži.

Nadpis Novinky 489

29. ledna 2012 k nám v rámci evropského programu Leonardo opět přijela skupina deseti německých studentů z partnerské školy Berufskoleg z Rheinbachu. Pobudou zde 3 týdny. Skupinu vede učitelka paní Sabina Ramershoven, kterou ve funkci postupně vystřídají další dva němečtí kolegové.

Workshop pro učitele ZUŠ.

Nadpis Novinky 477

V pátek 4.11.2011 SUPŠS uspořádala první workshop pro učitele základních uměleckých škol. Pozvání přijali učitelé ze ZUŠ v Lounech, ze ZUŠ v Trutnově a ze ZUŠ ve Varnsdorfu a České Lípě.

Zahraniční cesta Františka Janáka do Turecka o prázdninách 2011.

Nadpis Novinky 455

Současný zástupce ředitelky SUPŠS v Kamenickém Šenově ak. mal. František Janák byl o prázdninách 2011 kromě USA pozván na dva týdny také do studia Glass Furnace v Turecku, aby tam učil turecké studenty výrobu forem na tavení skla.

Workshop Františka Janáka na West Texas A&M universitě v USA.

Nadpis Novinky 435

Zástupce ředitelky SUPŠS v Kamenickém Šenově pan ak.mal. František Janák byl pozvaný West Texas A&M universitou v Canyonu v USA, aby tam ve dnech 13. – 26. dubna 2011 vykonal workshop.

Školení v restaurování historických svítidel.

Nadpis Novinky 417

Dne 16. února se zástupci nového studijního zaměření Restaurování osvětlovadel na SUPŠS v Kamenickém Šenově pan MgA. Ladislav Průcha a Tomáš Sieber zúčastnili v Roztokách u Prahy tématického dne Historická svítidla.

Pracovní pobyt studentů z partnerské školy v Rheinbachu na SUPŠS v Kamenickém Šenově v roce 2011.

Nadpis Novinky 412

Od 7. března do 25. března 2011 v naší škole opět hostíme skupinu studentů z partnerské školy Berufskoleg v Rheinbachu.

Stáž holandského učitele Chestera Leea.

Nadpis Novinky 411

V týdnu od 8.3. do 11.3.2011 u nás ve sklářské škole v Kamenickém Šenově vykonal studijní stáž učitel Chester Lee z Holandska.

Monica den Hertog na naší škole.

Nadpis Novinky 389

V týdnu od 14. do 20. listopadu 2010 pobývala na naší škole stážistka Monica den Hertog z Irska. Zajímala se především o problematiku taveného skla a také o slinování a lehání plochého skla v peci.

Pracovní pobyt ředitele SUPŠS Františka Janáka v Číně.

Nadpis Novinky 379

V druhé polovině října 2010 uskutečnil ředitel školy František Janák pracovní pobyt na prestižní škole Tsinghua Universite v Pekingu.

Workshop australské sklářské výtvarnice Helen Stokes v naší škole.

Nadpis Novinky 376

29.9.2010 u nás vykonala workshop australská výtvarnice Helen Stokes. Paní Stokes předvedla našim studentům a učitelům svůj vlastní způsob výroby forem na tavení skla, který nazývá plástvový.

Studenti z A&M West Texas University na SUPŠS v Kamenickém Šenově podruhé.

Nadpis Novinky 341

Na konci měsíce května 2010 k nám pod vedením profesora Chada Hollidaye podruhé přicestovala skupina studentů z West Texas University z USA.

3. přeshraniční workshop v rámci projektu Q-Transfer pro přípravu vzdělavatelů na požadavky Evropského rámce kvality (EQARF) v odborném vzdělávání.

Nadpis Novinky 301

Svaz sasských vzdělávacích institucí ve spolupráci s českým partnerem občanským sdružením INTERAGENT Roudnice nad Labem zorganizoval dne 8. dubna 2010 v Pirně setkání zástupců českých a německých škol a institucí.

Stáž zahraničních studentů v naší škole

Nadpis Novinky 162

Na naší sklářské škole se pravidelně střídají zájemci o studium ze zahraničí. Od 8. března 2010 u nás 14 dní pobývá skupina čtyř zahraničních studentů z USA, Kanady a Holandska, kteří se zajímají o techniku tavení skla do formy a o broušení a malování skla.

Pracovní pobyt studentů z partnerské školy v Rheinbachu na SUPŠS v roce 2010

Nadpis Novinky 160

Od 15. února do 7. března 2010 jsme v naší škole tradičně hostili skupinu studentů z partnerské školy Berufskoleg v Rheinbachu. Němečtí studenti vytvářeli pod vedením českých učitelů kresebné studie a hliněné modely a učili se vyrábět formy na tavení skla.

Stáž v kovárně SUPŠ a VOŠ v Turnově.

Nadpis Novinky 287

Ve dnech 1.-4.2.2010 se již tradičně konala stáž našich studentů v turnovské škole SUPŠ a VOŠ

Pobyt studentů z Odborné střední školy podnikatelské v Kolíně v Kamenickém Šenově v roce 2009.

Nadpis Novinky 187

Ve spolupráci se SUPŠS v Kamenickém Šenově uspořádala Odborná střední škola podnikatelská v Kolíně s.r.o. již třetím rokem plenér studentů prvního ročníku oboru Obalová technika-počítačová grafika v Kamenickém Šenově.

Stáž čínských studentů z pekingské univerzity v naší škole.

  V pondělí 25. ledna 2009 k nám na dva týdny přijela skupina čínských studentů z Tsinghua univerzity v Pekingu, z fakulty umění a designu. V prvním týdnu se Čínští studenti v naší škole učili výrobě modelů a forem na tavení skla. 

Studenti z West Texas University na SUPŠS v Kamenickém Šenově v roce 2009.

V uplynulých několika týdnech se na sklářské škole v Kamenickém Šenově vystřídaly tři skupiny zahraničních studentů, kteří prošli řadou workshopů a kurzů. Od 26. ledna u nás dva týdny pobývala skupina sedmi studentů z pekingské university, kteří se hlavně zajímali o tavení skla do forem a broušení skla. 22. února k nám na tři týdny přijela skupina německých studentů z partnerské školy v Rheinbachu v rámci programu Leonardo.

Pracovní pobyt studentů z partnerské školy v Rheinbachu na SUPŠS v roce 2009.

  Od 23. února do 13. března 2009 jsme v naší škole opět hostili skupinu studentů z partnerské školy Berufskoleg v Rheinbachu.

Blog: Chad Holliday - Fulbright

  odkaz zde

Pracovní stáž studentů z partnerské školy v Rheinbachu v roce 2008

 Od 18. února do 7. března 2008 jsme v naší škole hostili skupinu deseti studentů z partnerské školy v Rheinbachu. Přijeli se svým učitelem Georgem Lindenem, kterého po týdnu na několik dní vystřídal Helfried Glössner. Němečtí studenti vytvářeli pod vedením českých učitelů kresebné studie a hliněné modely a učili se vyrábět formy na tavení skla. Při práci jim také pomáhal americký stážista Chad Holliday. Němečtí studenti si rovněž vyzkoušeli tisk ze skleněné desky. 

Stážista z Ghany

Na počátku prosince 2007 navštívil naši školu pan Michael Commeh z Ghany, aby zde prošel krátkým školením ve sklářských technikách.  

Stáž francouzských studentů 2007

 Ve dnech 1.6. 2007 až 21.6. 2007 v naší škole pobývali dva studenti z francouzské sklářské školy CERFAV ve Vannes le chatel Amandine Le Marec a Philippe Garenc.

Studentská stáž z partnerské školy Berufskoleg v Rheinbachu v roce 2007

  Od 16. dubna do 6. května 2007 v naší škole proběhla stáž deseti studentů z partnerské školy v Rheinbachu. Němečtí studenti se učili zhotovovat formy na tavení skla podle svých návrhů. Vyzkoušeli si různé druhy konstrukcí forem včetně techniky ztraceného vosku. 

Praktická exkurze žáků ZŠ U Lesa z Nového Boru

 Dne 29.3.2007 byli na naší škole na "praktické exkurzi" žáci Základní školy U Lesa z Nového Boru. Akce se zúčastnili žáci tří ročníků - 6.B, 5.B a 4.B. 

Rozhovor Františka Janáka se zahraničním studentem Stevem Pflipsenem ze Spojených států amerických.

 Rozhovor Františka Janáka se zahraničním studentem Stevem Pflipsenem ze Spojený

Rozhovor Františka Janáka se zahraničním studentem Erikem Cruzem ze Spojených států amerických.

Rozhovor Františka Janáka se zahraničním studentem Erikem Cruzem ze Spojených států amerických. 

Zahraniční stážistky v naší škole

  Od září nového školního roku 2009 u nás 3 měsíce studovaly dvě zahraniční stážistky - Cheryl Dunsmore z Kanady a Itzell Tazzyman z Austrálie. Věnovali se tavené plastice, broušení, rytí a malování skla. Obě dámy mají již bohaté zkušenosti se sklem a zabývají se vlastní výtvarnou prací

Američané ze Seattlu na SUPŠ sklářské v Kamenickém Šenově

 Od pondělí 20.července do pátku 31. července 2009 pobývá na sklářské škole v Kamenickém Šenově skupina osmi studentů z USA. Jsou doprovázeni dvěma instruktory. Pracovní workshop těchto studentů zajišťovala společně sklářská škola a Pratt Fine Arts Center ze Seattlu. Pracovní výukový program je zaměřený na technologii výroby forem na tavení skla a na základy broušení skla.

Stáž francouzských studentů

 Od 15. do 22. října 2008 pobývalo v naší škole na stáži 24 studentů z francouzské sklářské školy CERFAV z Vannes le Chatel. Vannes le Chatel je malé městečko nacházející se ve sklářském regionu nedaleko Nancy. Škola byla založena teprve nedávno a je velmi moderně vybavena. 

Rozhovor Františka Janáka se zahraničním studentem Chadem Hollidayem ze Spojených států amerických

 Rozhovor Františka Janáka se zahraničním studentem Chadem Hollidayem ze Spojených států amerických