CZCZ

Střední roku

Nadpis Novinky 863

 Děkujeme všem, kteří si na naší školu vzpomněli při hlasování o střední školu roku. Můžeme vám s hrdostí oznámit, že jsme se umístili na 5. místě v Libereckém kraji a podle žebříčku nejlépe oceněnou uměleckou školou v Libereckém kraji.

Děkujeme a jedeme dál.

Úspěch naší studentky

Nadpis Novinky 862

Leona Králová ( oddělení malba skla pod vedením Mgr.A  K. Kopřivové a dílenským vedením D. Pánkové ) získala v Národní ceně za studentský design 2019 cenu děkana Západočeské univerzity! Gratulujeme a máme radost, že uspěla její maturitní práce mezi velkou konkurencí!

Slavnostní otevření COV Kamenický Šenov

Nadpis Novinky 855

 3.10. bylo na Střední uměleckoprůmyslové škole slavnostně otevřeno Centrum odborného vzdělávání uměleckoprůmyslového Libereckého kraje.

Nové medaile pro Olympiádu dětí a mládeže 2019

Nadpis Novinky 849

 Nové medaile pro Olympiádu dětí a mládeže 2019 vytvořil student čtvrtého ročníku naší školy Filip Lukavec.

Olympiáda v anglickém jazyce

Dne 16. ledna se naši studenti opět utkali ve školním kole olympiády v anglickém jazyce.

Rozsáhlá rekonstrukce školy.

Nadpis Novinky 816

 Vzhledem k rozsáhlé rekonstrukci, která byla  v naší škole zahájena v průběhu léta, bude část výuky probíhat v jiných prostorách v Kamenickém Šenově.

Mladý moderátor

 Dne 27. 4. 2018 se konal v kulturním domě Krystal v České Lípě již 11. ročník celorepublikové soutěže v konferovánía moderování.

Olympiáda v anglickém jazyce.

 Dne 8. ledna 2018 tohoto roku proběhla na naší škole olympiáda v anglickém jazyce.

Bronzovo-stříbrná ceremonie DofE

Nadpis Novinky 793

 Ve středu 6. 12. 2017 se v Muzeu hudby konala bronzovo-stříbrná ceremonie DofE.

Třetí místo pro Romana Košťála za malbu

Nadpis Novinky 792

Nejenom naši studenti designu skla bodují, ale také naši studenti užité malby získávají ocenění. Student  3. ročníku Roman Košťál získal třetí místo v ostravské malířské soutěži OSKAR.  Oskar je celorepubliková soutěž malby vyhlašovaná SUŠ v Ostravě pro studenty středních uměleckých škol na počest významného malíře Oscara Kokoschky. Letošního ročníku se účastnilo 16 uměleckých škol. Roman Košťál získal ocenění za dílo Portrét spolužačky v kategorii Figura.

Zlatá medaile DofE

Nadpis Novinky 791

31.10.2017 si naše studentky  Alena Lišková a Sabina Falcmanová převzaly zlatý odznak za DofE z rukou člena královské rodiny prince Edwarda. Blahopřejeme studentkám a děkujeme jejich vedoucím R. Karbanové a Z. Plevovi za úspěšné dokončení zlaté úrovně Mezinárodní ceny vévody z Edinburgu. Naše sklářská škola předala Princi Edwardovi skleněný objekt, který navrhl vedoucí brusičského oddělení Petr Stacho a realizoval dílenský učitel Josef Kříž. Po vévodkyni z Wessexu je Princ Edward druhým členem britské královské rodiny, který převzal skleněný objekt navržený a vyrobený v naší škole.

Studentský design 2017

Nadpis Novinky 768

 Studentka naší školy Veronika Zemanová uspěla na celostátní přehlídce Studentský design 2017. Její práce s názvem "Písmo" byla oceněna veřejností jako nejlepší v kategorii Design skla. Gratulujeme!

Den učitelů v Liberci

Nadpis Novinky 765

 Ing. Vasil Dogaru, učitel naší školy byl jedním z 22 učitelů, kteří dostali cenu při slavnostním udílení  v rámci Dne učitelů.

Den učitelů v Senátu

Nadpis Novinky 764

Škola vyrobila dárky a zvláštní plaketu pro oceněné učitele v Senátu PČR.

Gratulace našim olympionikům

Na začátku roku 2017 se na naší škole uskutečnila školní kola Olympiád v českém a anglickém jazyce. Těchto jazykových soutěží se zúčastnili vedle již,,zkušených“ studentů z vyšších ročníků i studenti, kteří si přišli poměřit své jazykové znalosti se svými spolužáky poprvé.

Ocenění pro našeho studenta Martina Jašontka

Nadpis Novinky 732

Talíř OTISK Martina Jašontka získal další svělé ocenění - 1. místo v soutěží mladých designérů Design School Award

Soutěž MLADÝ MODERÁTOR

Nadpis Novinky 724

Soutěž MLADÝ MODERÁTOR se konala letos již podeváté v České Lípě. Dne 15. 4. 2016 se konal v Kulturním domě Crystal v České Lípě  9.ročník celostátní soutěže MLADÝ MODERÁTOR. 

Úspěch v soutěži Studentský Design

Nadpis Novinky 719

Martin Jašontek, student 4. ročníku oddělení malování skla naší školy, získal 3.místo v celostátní přehlídce Studentský design 2016.  Jeho lehaný talř "Otisk" byl vybrán porotou mezi laureáty z velkého počtu přihlášených prací. Objekt a ostatní díla je možné vidět v brněnské galerii Domu pánů z Kunštátu do 7.4.2016.

Gratulujeme k velkému úspěchu!!!

Postup do krajského kola a velká gratulace všem našim olympionikům!

Nadpis Novinky 713

 Tento týden se nesl v Českolipském okrese ve znamení jazykových olympiád. Na gymnáziu a v DDM Libertin se sešli všichni postupující studenti ze školních kol Olympiád v českém a anglickém jazyce, aby vzájemně poměřili své jazykové znalosti na okresní úrovni.

Cena vévody z Edinburghu

Nadpis Novinky 712

 V pražské galerii Louvre došlo k předání bronzových medailí.

Olympiády nejen ve sportu.

Nadpis Novinky 711

Ještě před vánočními svátky se na naší škole uskutečnilo školní kolo Olympiády v českém jazyce. Této premiéry se zúčastnilo 12 studentů ze všech ročníků.  

Vyhlášení soutěže Světlo pro hospic

Nadpis Novinky 698

 Dnes 8. 12. 2015 došlo k tolik očekávanému vyhlášení výsledků výtvarné soutěže Světlo pro hospic. Soutěžním úkolem bylo vytvořit světelný objekt do vznikajícího hospice s paliativní péčí v Liberci.

4.ročník evropského festivalu skla ve Wroclavi.

Nadpis Novinky 687

Ve dnech 12.-16.10.2015 se zúčastnil náš učítel, ved.broušení a rytí skla Petr Stacho se svými 2 objekty tavených plastik (Nahoru a dolu a Tváře lásky), Evropského festivalu skla v polské Wroclavi.

Dar pro členku britské královské rodiny

Nadpis Novinky 669

 Skleněná stéla pro Její Výsost Vévodkyni z Wessexu

Ocenění na soutěži Studentský design

 Úspěch našeho studenta Matouše Voláka na celostátní soutěži STUDENTSKÝ DESIGN !

V Karlových Varech.

Nadpis Novinky 601

21. 3. – 23. 3. proběhla mezinárodní výstava sklářských škol, které se studenti šenovské školy tradičně účastní. Soutěž, setkání studentů i exhibice prací každoročně probíhá v hotelu Spa Resort Sanssouci.

Naše škola v německé televizi.

Nadpis Novinky 584

Naše škola je zmíněna v reportáži německé televize MDR ( Mitteldeutscher rundfunk ).

GlasKunstPreis Rheinbach

Nadpis Novinky 569

 Dne 28.9. 2013 proběhlo předávání cen v soutěži GlasKunst Preis pořádané sklářským muzem v Rheinbachu.

Českolipský deník - Naše škola v UNESCO

Českolipský deník - Naše škola v UNESCO

Ocenění na Výstavě v Lysé nad Labem

Nadpis Novinky 551

Studentka M. Smejkalová získala 2. místo na Avantgarda 2013 v Lysé nad Labem

Velký úspěch na výstavě v Karlových Varech

Nadpis Novinky 549

Velký úspěch na výstavě škol v Karlových Varech

Mezinárodní výstava lahviček na šňupavý tabák v německém Landshutu.

Nadpis Novinky 534

Mezinárodní výstava lahviček na šňupavý tabák v německém Landshutu.
 

 

Ocenění za maturitní práci.

Nadpis Novinky 532

Martin Opl  získal ocenění ,,Dobrý studentský design"  za své maturitní svítidlo Etee, které vzniklo v loňském školním roce.

 

Cena Ludwiga Mosera 2012.

Nadpis Novinky 529

Cena Ludwiga Mosera 2012.

Úspěch SUPŠS na soutěži Avantgarda 2012.

Nadpis Novinky 511

Na sedmnáctém ročníku výstavy Elegance - moderní žena v Lysé nad Labem, která probíhá ve dnech 12.-15. dubna 2012, dosáhly vynikajícího úspěchu dvě naše studentky.

Plaketa Čestný občan pro René Roubíčka.

Nadpis Novinky 508

Učitelé SUPŠS v Kamenickém Šenově paní Dagmar Pánková a pan Josef Kříž zhotovili na objednávku města Kamenický Šenov, podle návrhu vedoucího oddělení broušeného a rytého skla Petra Stacha, plaketu Čestný občan pro sklářského umělce René Roubíčka.

Úspěch SUPŠS na výročním zasedání Asociace středních a vyšších odborných

Nadpis Novinky 506

Na výročním zasedání Asociace středních a vyšších odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými studijními obory na SUPŠ v Uherském Hradišti ve dnech 21. a 22. března 2012 proběhla soutěž Studentský design 2012.

Národní cena za studentský design – předávání cen a významný úspěch naší školy.

Nadpis Novinky 479

11.11. 2011 v 18 hodin bylo v Nadaci pro rozvoj architektury a stavitelství v Praze slavnostní vyhlášení výsledků a předávání cen soutěže o Národní cenu za studentský design 2011. SUPŠS v Kamenickém Šenově dosáhla vynikajícího úspěchu v základním kole soutěže středních a vyšších odborných škol, jejíž první kolo proběhlo 30.3.2011 ve Velkých Opatovicích.

Ministerstvo školství podpoří Kamenický Šenov.

Nadpis Novinky 470

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy hodlá dostát svým slibům a zachránit Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou v Kamenickém Šenově. A to přesto, že Liberecký kraj neuskuteční své plány ohledně optimalizace sítě středních škol v rozsahu, v jakém se předpokládalo.

Úspěch učitelky SUPŠS Dagmar Pánkové na soutěži Šperk roku 2011.

Nadpis Novinky 471

V Praze Holešovicích se od 22. do 25. září konal 20. ročník mezinárodní specializované výstavy hodin, hodinek, zlatých a stříbrných šperků Hodiny a klenoty 2011.

Čínská delegace na SUPŠS v Kamenickém Šenově.

Nadpis Novinky 462

Na pozvání SUPŠS v Kamenickém Šenově navštívila ve dnech 24.-30. srpna 2011 skupina čínských studentů a učitelů pod vedením prof. Wanga z Tsinghua university v Pekingu (ateliér keramiky, skla a designu) a prof. Huanga z Polytechnické školy v Shenzhenu (oddělení umění a designu) Českou republiku.

Dary pro předsedkyni Parlamentu České Republiky paní Miroslavu Němcovou.

Nadpis Novinky 459

U příležitosti návštěvy předsedkyně Poslanecké sněmovny České Republiky paní Miroslavy Němcové v Kravařích dne 1. září 2011 byl paní předsedkyni panem starostou Vítem Vomáčkou předán dar v podobě skleněné tavené plastiky s pískovaným motivem Vísecké rychty.

František Janák vyhrál soud.

Nadpis Novinky 451

Současný zástupce ředitelky SUPŠS v Kamenickém Šenově ak. mal. František Janák uspěl se svojí žalobou proti svému odvolání z funkce ředitele školy.

Cena Ď pro ak. mal. Františka Janáka.

Nadpis Novinky 450

Dne 21.6.2011 proběhlo v Národním divadle v Praze slavnostní vyhlášení vítězů desátého ročníku ceny Ď. Ceny Ď uděluje „Kolegium pro udílení cen Ď mecenášům, morálním vzorům a dobrodincům v České republice“.   

Cena České sklářské společnosti pro naši školu na soutěži Mistr křišťálu 2011.

Nadpis Novinky 449

Na soutěži Mistr Křišťálu, kterou již tradičně vyhlašuje Nadace Preciosa ve spolupráci s Českou sklářskou společností a Muzeem skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou pro střední, VOŠ a Vysoké školy Libereckého kraje, získal čerstvý maturant naší SUPŠS Matyáš Hruška cenu České sklářské společnosti za svůj návrh „Počítadlo“ v rámci všech zúčastněných škol.

Výrazný úspěch SUPŠS v Kamenickém Šenově na celostátní soutěži Áčka 2011 v Kladně.

Nadpis Novinky 447

Dne 23.6.2011 odborná komise udělila maturitnímu dílu studenta SUPŠS Martina Švandy „Město“ jednu ze tří hlavních cen v soutěži středních uměleckých škol Absolvent 2011, kterou organizuje Magistrát města Kladna.

Výstava ak. mal. Františka Janáka v Bankovním institutu vysoké škole a.s. v Praze.

Nadpis Novinky 446

V úterý 21.6.2011 byla slavnostně otevřena samostatná výstava zástupce ředitele SUPŠS v Kamenickém Šenově ak. mal. Františka Janáka v Bankovním institutu vysoké škole a.s. v Praze.

Výstava akademického malíře Františka Janáka.

Nadpis Novinky 419

 

Od 24. března do 4. května 2011 vystavuje sklářský výtvarník a pedagog ak. mal. František Janák ve sklářském muzeu v Kamenickém Šenově průřez svou pětačtyřicetiletou tvorbou. Na výstavě, situovanou k jeho šedesátým narozeninám, jsou k vidění první studentské práce i práce z posledních let. Výstava zahrnuje malby, kresby, plastiky a designérské práce. Jsou zde práce z doby, kdy působil v pražském Ústavu bytové a oděvní kultury, práce vytvořené ve sklářském institutu TIGA v japonské Tojamě a na universitě Rochester Institute of Technology v USA. Akademický malíř František Janák vystudoval na SUPŠS v Kamenickém Šenově oddělení broušeného skla a poté UMPRUM v Praze, kde navštěvoval ateliér Stanislava Libenského.
 
Srdečně Vás na tuto výstavu zveme.

Veliké ocenění pro SUPŠS v Kamenickém Šenově.

Nadpis Novinky 418

Národní knihovna České republiky ocenila kvalitu webových stránek SUPŠS v Kamenickém Šenově jejich archivací v rámci projektu WebArchiv. SUPŠS má právo uveřejnění speciálního loga na svých stránkách upozorňující na tuto skutečnost.

 

Maturitní práce Kateřiny Šípové jde do světa.

Nadpis Novinky 414

Maturitní práce bývalé studentky SUPŠS v Kamenickém Šenově Kateřiny Šípové z roku 2009 – skleněný nápojový soubor na tequilu – byl v tomto roce 2011 vybrán na prestižní výstavu „Nové zboží“ v New Yorku. Výstavu pořádá pražský Design Cabinet.

Soutěž italské firmy Zepter 2009.

Nadpis Novinky 399

Soutěž italské firmy Zepter je určená pro designéry z celého světa, kteří se zabývají stolním designem. Zadáním pro rok 2009 byl soubor na přípravu a servírování čaje Tea for two.

Úspěch na mezinárodní soutěži Gletscherprise-Glaskunstpreis 2010.

Nadpis Novinky 395

10. prosince 2010 byla v 18.00 hodin v Lesním muzeu v Zwiselu otevřena výstava lahviček na šňupavý tabák, která je výsledkem soutěže, kterou uspořádala firma Pöschl Tabak GmbH.

Důležitá tisková zpráva!

Nadpis Novinky 378

Škola uzavřela dohodu s přední českou společností, tato dohoda přinese částku, která podpoří rozpočet a přispěje k dofinancování školy na rok 2010 – 2011.

Veliký úspěch našich studentů na mezinárodním Sympoziu uměleckoprůmyslových škol Libereckého kraje.

Nadpis Novinky 367

Naše sklářská škola zaznamenala vynikající úspěch na Sympoziu uměleckoprůmyslových škol Libereckého kraje. Sympozium se již potřetí konalo ve školách Libereckého kraje od soboty 18.9. do neděle 26.9.2010.

Úspěch na fotografické soutěži.

Nadpis Novinky 351

Žákyně 1. ročníku Tereza Korbelová z oddělení broušeného skla získala v dubnu 2010 třetí místo ve fotografické soutěži Máme rádi přírodu Hnutí Brontosaurus v kategorii středních škol.

Úspěch studentů naší školy ve třetím ročníku soutěže ,,Mistři křišťálu“ 2010

Nadpis Novinky 343

Oceněním našich studentů v jabloneckém museu skla a bižuterie vyvrcholila soutěž ,,Mistři křišťálu“ vyhlášená  Nadací PRECIOSA.

Ceny Paměti národa poprvé uděleny.

Nadpis Novinky 308

V sobotu 8. května se konal na Žofíně v Praze slavnostní koncert spojený s předáváním cen Paměť národa v rámci projektu My jsme to nevzdali, který organizuje společnost Post Bellum.

Úspěch žáků prvního ročníku SUPŠS na XX. Mezinárodním festivalu dětské umělecké kreativity v Goleniowě v Polsku.

Nadpis Novinky 307

Žákyně prvního ročníku SUPŠS v Kamenickém Šenově Marie Vindrová, Denisa Chroustová, Eva Losová, Kristina Malejovská, Hana Hubertová a Lenka Dang Leeová byly nominovány na ceny v rámci XX.

Úspěch na festivalu Perličky českého řemesla v Liberci.

Nadpis Novinky 306

Centrum vzdělanosti Libereckého kraje uspořádalo ve svých prostorách ve dnech od 19.4.2010 do 25.4.2010 festival českých řemesel pod názvem Perličky českého řemesla.

Stromovka zažila 22.4.2010 oslavy Dne Země, dárky pro velvyslance navrhla a vyrobila SUPŠS v Kamenickém Šenově.

Nadpis Novinky 299

Dvanáct nových stromů zasadili spolu s primátorem hl. m. Prahy Pavlem Bémem velvyslanci a ambasadoři zemí, ve kterých má Praha svá partnerská města.

Úspěch na soutěži studentů sklářských výtvarných oborů středních odborných škol, vyšších odborných a vysokých uměleckých škol v Karlových Varech 2010.

Nadpis Novinky 294

10. dubna 2010 se v Karlových Varech již po třetí konala soutěž studentů sklářských výtvarných oborů středních odborných škol, vyšších odborných a vysokých uměleckých škol.

Účast SUPŠS v Kamenickém Šenově na projektu „Oblečte Prahu“

Nadpis Novinky 161

16.3.2010 v Praze proběhla závěrečná část projektu Oblečte Prahu, organizovaná magistrátem hlavního města Prahy v rámci programu Řemeslo žije. Naše sklářská škola pro tuto soutěž vytvořila ceny.

Benefiční koncert.

Nadpis Novinky 310

6. března 2010 se uskutečnil v Kulturním domě v Kamenickém Šenově benefiční koncert na podporu SUPŠS. Koncert zorganizoval absolvent školy Milan Krajmer ve spolupráci s Klubem přátel školy a městem Kamenický Šenov.

Glaskunstpreis

 Maturitní práce našeho absolventa Vojtěcha Starosty "Ruce" získala první místo na prestižní 4. mezinárodní výstavě Glas Preis v německém Rheinbachu. Krom toho stejná práce získala ještě třetí cenu "Alexandra Bruns" v hlasování diváků. Připomínáme, že tato plastika byla rovněž zvolena exponátem roku 2006 ve sklářském muzeu v Kamenickém Šenově - viz náš webový archív.

Sklářské ceny v Rheinbachu se pravidelně zúča

Úspěch naší školy na výstavě Art & Interior v Praze

  Ve dnech 26. - 29.4.2007 proběhla ve Veletržním paláci v Praze již po osmé výstava ART & INTERIOR. Studenti naší školy z oddělení Designu světelných objektů vystavili své práce ve výstavním stánku časopisu "Světlo", což je odborný časopis pro osvětlování a světelnou techniku. Škola s redakcí časopisu úspěšně spolupracuje a publikuje v něm své příspěvky.

Další úspěch naší školy!

 SUPŠS v Kamenickém Šenově získala na výstavě Bydlení v Litoměřicích "Zvláštní cenu výstavy" za svojí expozici! Cenu jí udělila komise, v které byly zastoupeny organizace Společnost výstav s.r.o. Litoměřice, Městský úřad v Litoměřicích a časopis Receptář. Jednalo se o výstavu nábytku, skla, keramiky a obrazů. Výstava se konala ve dnech 1. - 3.6. 2007. Naši studenti v rámci výstavy v Litoměřicích předváděli rytí skla a techniku tiffany.

Úspěch naší školy na Studentském symposiu

 Ve dnech 8.6 - 18.6. 2007 proběhlo v Libereckém kraji mezinárodní Symposium uměleckoprůmyslových škol. Student naší školy z oddělení designu světelných objektů Petr Kořínek tam získal hned dvě ocenění za své stolní svítidlo Blíženci. Získal první cenu v hlavní soutěži za nejlepší dílo v dílně Designu světelných objektů a také první cenu ve stejné dílně od Preciosa Lustry a.s. Kamenický Šenov. 

Veliký úspěch naší školy!

Maturitní práce dvou našich bývalých studentek, Petry Černé z malířského oddělení a Terezy Olivové z ryteckého oddělení, byly vybrány na výstavu a do druhého kola prestižní celoevropské soutěže Young Glass v Dánském Ebeltoftu pro umělce mladší 35 let! 

Exponát roku 2006

Sklářské muzeum Kamenický Šenov vyhlašuje Exponát roku 2006 ! V letošním roce návštěvníky snad všech věkových kategorií nejvíce zaujal jeden z exponátů, prezentovaných na výstavě sklářské školy v suterénu muzea v době od 2.6. do 31.10.

Třetí Mezinárodní sklářská cena města Rheinbach - Německo od 24.6.–18.9.2005

 Studenti SUPŠS se zůčastnili výstavy a soutěže Evropských středních sklářských škol z Německa, Rakouska, Francie a Česka.Dva z našich studentů získali ocenění. Petr Kilián získal druhé místo za kolekci tavených plastik "Veteráni" a Luďek Leibl 3. cenu za přetavovanou vázu.

Design centrum České republiky - první ročník soutěžní přehlídky Studentský design 2005

  Design centrum České republiky, vyhlásilo první ročník soutěžní přehlídky Studentský design 2005. Cílem soutěže bylo podporovat budoucí designery - studenty škol z uměleckoprůmyslovým zaměřením.