CZCZ

Výstava „ Česká mistrovská rytina “ v Praze

Dne 17.ledna 2017 se v Praze konala vernisáž výstavy v Umělecké galerii Moser  na Staroměstském náměstí  (nároží ulice Celetná) výstava "Česká mistrovská rytina". Na výstavě se prezentují naši učitelé: Rudolf Kment a Ladislav Průcha a řada absolventů naší školy : Vladimír Jelínek, Tomáš Lesser, Vlastimil Sellinger, Jitka Kamencová-Skuhravá, Luboš Šurýn, Pavel Vydra, Jaroslav Šára, Jana Voldřichová, Lada Semecká, Marian Volráb a bývalý ředitel naší školy Pavel Werner.

Výstava představuje díla nejvýznamnějších českých rytců skla, kteří svým uměním nejen rozvíjejí tradiční řemeslo, ale vnášejí do něj nové postupy a osobitý výraz. Výstava je přehlídkou mistrovských uměleckých děl a poctou tomuto sklářskému řemeslu. Koná se u příležitosti 160. výročí založení firmy Moser rytcem Ludwigem Moserem, který svůj úspěch postavil na této královské technice.

Výstava je otevřena od 18. ledna do 30. dubna 2017 v pondělí až pátek 10:00 – 20:00 hodin, sobota a neděle 10:00 – 19:00 hodin.

V září 2017  proběhne v Kamenickém Šenově další ročník Mezinárodního sympozia rytého skla, které naše škola spolupořádá už od roku 1996.