CZCZ

40. ročník Běhu Kamenickým Šenovem

Město Kamenický Šenov společně s Biatlonovým klubem  pořádaly v rámci 160. výročí založení  SUPŠ sklářské v Kamenickém Šenově 40. ročník Běhu Kamenickým Šenovem. Start všech disciplín byl před budovou Městského kina, závodníky a přítomné diváky pozdravil starosta Kamenického Šenova František Kučera . Počasí se vydařilo, bylo slunečno a teplo. Menší počet závodníků v dospělých kategoriích ovlivnil  pražský maraton , který se konal rovněž ve sváteční neděli. Celkem se zúčastnilo  49 dětí v žákovských karegoriích a  14  závodníků v dorosteneckých a juniorských kategoriích . Běhu na 3000m v kategorii příchozích se zúčastnilo 8 závodníků, v hlavním závodě na 6 km  běželo 34 mužů a 11 žen. Absolutním vítězem se stal Štěpán Skopový časem 20,32 min. druhém místě doběhl Tomáš Kolařík. Ženy vyhrála v absolutním pořadí Tereza Macháčková časem 25.50 min. Závody byly moc hezké a pohodové i přes menší účast.