CZCZ

Nezapomenutelný zájezd do Rakouska za vzděláváním a poznáním.

,,Na 6 náročných dní, plných sluníčka a dobré nálady, se snad ani nedá zapomenout“. Tato slova pronesla studentka 1. ročníku při zpáteční cestě autobusem z rakouského Brixleggu. Myslím si, že v nadpisu tohoto článku a přímé řeči hned v úvodu je popsáno snad všechno, co studenti a učitelé naší školy během poznávacího zájezdu po německy mluvících zemích cítili a prožívali. Společně vytvořili tým, který se snažil co nejlépe reprezentovat a propagovat naši školu v zahraničí. O tom, co společně prožili a navštívili, se dočtete v dalších řádcích a uvidíte na pěkných fotografiích.
více...
NEZAPOMENUTELNÝ - mnoho nádherných fotografií a vzpomínek v mysli, pohostinnost paní Martiny v penzionu Köckenhof v Zimmermoosu
VDĚLÁVACÍ - dvě dopoledne strávené konverzací v němčině na tzv. VOLKSSCHULE
v Brixleggu, dále pak exkurze v GLASFACHSCHULE v městečku Kramsach
POZNÁVACÍ – návštěva měst, přírodních krás a muzeí v Rakousku, Lichtenštejnsku, Švýcarsku a Německu
Prohlédli jsme si sklářské městečko Rattenberg, Mozartovo město Salzburg, olympijská města Innsbruck a Garmisch-Partenkirchen, hlavní město Lichtenštejnského knížectví Vaduz, dále jsme mohli vidět Krimmelské vodopády, vyjeli jsme lanovkou na vrcholky Alp v nedalekém Alpbachu, stáli jsme u lanovky pod nejvyšší horou Německa – Zugspitze, vystoupali jsme pěšky až k braně pohádkového zámku Neuschwanstein. Za návšetěvu také rozhodně stálo muzeum Kristallwelt Swarovski ve Wattens, dále pak muzeum Tiroler Bauernhöfe a Friedhofmuseum v okolí našeho Brixleggu.